Minden ember tudni szeretné a hosszú élet titkát, ennek ellenére ha szóba kerül az egészséges életmód és a rendszeres testmozgás, sok ember egyből elkezd sóhajtozni. Ennek az oka az is lehet, hogy az életmódváltást gyakran összekeverik koplalással, nem evéssel, a testmozgásról pedig sok embernek a túlterhelés jut eszébe.

Pedig egy egészségesebb életmód nem csak a salátaevésből áll, és arról sincs szó, hogy már a kezdetek kezdetén meg kell szakadni az edzőteremben. Szakértők szerint az életmódváltást csak akkor lehet hosszú távon fenntartani, ha a változásokat fokozatosan vezetjük be az életünkbe.

Ha odafigyelünk arra, hogy miket eszünk, akkor nem csak fogyni fogunk, hanem energikusak leszünk, fittebbek és az is lehetséges, hogy tovább fogunk élni.

Ma már rengeteg diéta közül tudunk válogatni, így lehetőségünk van megtalálni a számunkra legmegfelelőbb étrendet. Ezek között van, amelyiknél csökkenteni kell a cukor-és zsírbevitelt, de sokan hiszen az időszakos böjtben is. A kutatók úgy tartják, hogy az alacsony kalóriabevitel valóban garancia lehet az egészséges élethez, így ezzel az életmóddal hosszabb életet is élhetünk.

A legújabb kutatásból kiderült, hogy az ultraalacsony kalóriatartalmú étrend követése segíthet abban, hogy sokáig éljünk, és ezt akkor is jó lehet követni, ha alapvetően nem is szeretnénk fogyni, hiszen nem vagyunk túlsúlyosak. A vizsgálatokhoz genetikailag eltérő állatokat használtak, és a kutatók szerint ez azért fontos, mert ez tudja a legjobban tükrözni a genetikai sokféleséget.

A kutatás eredményét végül közzétette a Nature folyóirat is, melyből kiderült, hogy azok az egerek, melyek korlátozott étrendben voltak, hosszabb ideig éltek, mint azok, melyek többet ehettek.

A tanulmány egyik meglepő eredménye pedig az volt, hogy kiderült: nem kimondottan a fogyás a hosszú élet titka. A Gary Churchill professzor és csapata által végzett felmérések szerint a túlsúllyal szemben jóval fontosabb szerepet tölt be az, hogy mennyire vagyunk ellenállóak.

Fontos természetesen azt is kihangsúlyozni, hogy igen nagy szerepet játszanak az egyének közötti genetikai eltérések is, és a különböző diétákra se minden szervezet reagál ugyanúgy. Fontos, hogy diétázás során előtérbe helyezzük a genetikai háttért, illetve az egyéni szükségleteinket is.

Hasonló bejegyzések